Kompakt Sürücüler

COILTECH TURKIYE - 1 / 5

Kompakt Pres Besleme Sistemleri

 

Kompakt tasarımı sayesinde dar uygulama alanlarındaki güçlü çözüm ortağınız.

Düşük mukavemetli saclar için mükemmel çözüm.

Rulo Yükleme Arabası

 

Forklift veya vinç vasıtası ile yükleme arabasının üzerine bırakılan rulo sac, kumanda kontrolü ile tambura hızlı ve güvenli bir şekilde takılır. Rulo yükleme arabası, Z eksenindeki hareketini hidrolik piston ile, Y eksenindeki hareketini ise ac motor tahriki ile yapar. Üzerine yüklenen rulonun arabanın hareketi esnasında devrilmesini engellemek için kılavuz kollar bulunmaktadır.

Timsah

 

Doğrultma sürme grubu sac giriş tarafından yaklaşık 20 derecelik bir açı ile açılır. Bu sayede sacın doğrultma sürme grubu içerisine rahat bir şekilde girmesi sağlanır. Bu özellik sayesinde yeni rulo bağlama sırasında yaşanan vakit kaybı minimum seviyede olur. Doğrultma sürme grubunun bu açılma hareketi iki taraftan hidrolik pistonlar ile gerçekleşir.

Motorlu Seviye Ayarı

 

Doğrultma sürme grubunun yükseklik ayarı motorlu bir sistem ile otomatik olarak gerçekleşir. Operatör paneline tabla üzerinden kalıp sac giriş mesafesi girildiğinde sürücü girilen değere otomatik olarak yükselir veya alçalır. Pozisyon kontrolü gövde üzerindeki lineer cetvel ile yapılır.

Rulo Dayama

 

Rulo sacın tambur üzerine merkezlenmiş bir şekilde takılması, servo motor kontrollü rulo dayama ayakları ile yapılır. Kullanılacak sacın genişliği operatör paneline girildiğinde rulo dayama ayakları servo motorlar ile tambur merkezinden iki tarafa eşit şekilde açılarak istenilen genişliğe gelir. Böylece rulo sacın tamburda merkezden kaçık bağlanma ihtimali ortadan kalkar. Rulo bağlama süresi çok daha hızlı ve güvenli olarak gerçekleşir.

Kılavuzlar

 

Doğrultma sürme grubu giriş ve çıkışında bulunan sac kılavuzlama milleri servo motorlar ile ayarlanır. Kullanılacak sacın genişliği operatör paneline girildiğinde kılavuzlama milleri merkezden iki tarafa eşit şekilde açılarak istenilen genişliğe gelir. Böylece rulo sacın doğrultma sürme grubunu içerisinde merkezlenmiş olarak kalıba kadar ulaşması sağlanmış olur. Bu ayarın servo motorlar ile yapılması ayarın hassas ve çok hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Kalıp tanıma sistemi paketi ile dahil edilebilir.

Doğrultma Grubu

 

Doğrultma grubundaki üst merdanelerin her biri ayrı ayrı kontrol edilebilir. Bu kontrol sac düzlemsellik ayarının daha hassas bir şekilde yapılmasını sağlar. Üst gruptaki her bir merdane servo motor ile tahrik edilirek baskı ayarı yapılır. Operatör paneli üzerinden girilen pozisyon ayarı otomatik olarak gerçekleşir. Operatör paneli üzerinden merdanelerin güncel pozisyonları hassas olarak takip edilebilir.

Harici Enkoder

 

Harici enkoder uygulaması ile sürme merdaneleri ile sürülen sac ikinci bir kontrolden daha geçer. Sürme merdanelerinin yaptığı ölçüm ile enkoder tekeri tarafından yapılan ölçüm sürme işlemi yapıldığı süre boyunca anlık olarak kontrol edilir. Sürme işlemi sırasında olası bir patinaj veya kaçırma ihtimalinde bu kayıplar aynı anda tolere edilerek sürme işlemi gerçekleşir.

*Bu özelliğin tercih edilmesi durumunda makina üzerindeki bütün servo donanım SIEMENS SIMOTION D olarak kullanılacaktır.

 

Hidrolik Giyotin

 

Giyotinin maksatı; operasyonun herhangi bir sebeple durması durumunda, kalıpla sürücü arasındaki sacı kesmektir.

Hat Çözümleri

Kısa Tip Pres Besleme Hatları

Uzun Tip Pres Besleme Hatları

Kompakt Sürücü

Coiltech

Hakkımızda

Ofislerimiz

Kariyer

Servis

İletişim

Coiltech Makina San. Tic. A.Ş. Her hakkı saklıdır. © 2000 - 2020

Ürünlerimiz

İletişim

 

Global

 

Hakkımızda